Hoşgeldiniz

Kurum içi eğitimlerde en sık yaşanan problem eğitim tasarımıdır. Genelde eğitimi verecek kişilerin birden fazla görevi vardır. Bu nedenle eğitim hazırlıklarına yeterli zaman ve kaynak ayrılamaz. Kes, kopyala, yapıştır tarzı hazırlanan eğitimlerde doğal olarak verimsizliğe yol açar

İyi bir eğitim vermek için iyi bir hazırlık yapılması gerekir. Genelde 1 saatlik eğitim için en az 12-14 saat hazırlık yapılması gerekir. Tam gün veya 2 günlük bir eğitim için gerekli hazırlık süresi 25-30 günü bulur. Aktifeğitim Akademisi yayınları hazır sunum dosyaları, eğitimci el kitabı, katılımcı notları gibi gerekli tüm dokümanları kapsadığından bu süre size kalır.

Bu bölümde yer alan eğitim setleri, kurum içerisinde eğitim veren insan kaynakları ve eğitim uzmanlarına yönelik tasarlanmıştır. Profesyonel bir eğitimci iseniz sizde burada yer alan kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Amacımız eğitim hazırlık sürenizi kısaltmak veya tümü ile ortadan kaldırmaktır.

Satın alacağınız yayın ile ilgili 6 aylık bir süre için ücretsiz destek alabilirsiniz. Seçtiğiniz yayınla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda yayın sayfasında bulunan bilgi formu ile bize ulaşabilirsiniz.

İlgilendiğiniz yayın sayfasına tıklayarak yayın içeriğini, amacını ve eğitim konularını inceleyebilirsiniz.

Eğitim İhtiyaçları Analizi ve Eğitim Planlama

Kullanıma hazır eğitim setlerinin içinde neler var?
 • Eğitimci El Kitabı (Basılı olarak),
 • Eğitim Sunumu (MS PowerPoint formatında) USB içerisinde,
 • Eğitim içerisinde kullanılacak buzkırıcılar, Eğitim aktiviteleri veya Örnek olaylar (Basılı + USB olarak),
 • Oyun ve Aktivitelerin uygulama adımları (Basılı + USB olarak),
 • Katılımcılara dağıtmak için hazırlanan iş haritaları ve dökümanlar (Basılı + USB olarak) yer almaktadır.
 • MindManager - İş Haritaları yazılımı (demo versiyonu örneklerle) USB İçerisinde,
 

Kullanım Hakları
 • Eğitim programında ve sunumlarda ihtiyaçlarınıza göre değişiklik yapmanız mümkündür. Bu nedenle dokümanlar USB ortamında dijital ve basılı olarak gönderilmektedir.
 • Yayınlarda "Kopyalanabilir" ibaresini gördüğünüz tüm sayfaları ve dökümanları eğitimlerinizde kullanılmak üzere dilediğiniz sayıda çoğaltabilirsiniz.
 • "Kopyalanamaz" ibaresini gördüğünüz sayfaların herhangi bir yöntemle dağıtılması ve çoğaltılması Fikir ve Sanat Eserleri kanunu ilgili maddelerini gereğince yasaktır.
 • Hazır eğitim setlerini kişiye lisanslı alabileceğiniz gibi kuruluşunuza lisanslı olarakda satın alabilirsiniz.
 • Sunum şablonunda ve görsellerde, kurumsal kimlik standartlarınıza uygun renk ve düzenlemeler yapabiliriz. Bu tür ilave düzenlemeler için yayın bedeline % 20 tasarım hizmet ücreti ilave edilir.
 

Eğitim İhtiyaçları Analizi ve Eğitim Planlama Teknikleri Eğitim Semineri Seti
Çalışanların sürekli gelişimi için analiz ve planlama yaklaşımı

750.-TL + % 18 KDV

Eğitim İhtiyaçları Analizi ve Eğitim Planlama

Yayın Bilgisi:

Eğitim için harcanan zaman ve maliyetlere baktığımızda bazı eğitim maliyetlerinin şirkete katkısı olmadığını görüyoruz. Eğitim ihtiyaçları analizi ve eğitim planlama görevi insan kaynakları bölümünün tek başına yapacağı bir iş değildir. Bütün gün birlikte çalıştığı kişinin eğitim ihtiyacını en kolay belirleyecek kişi bölüm yöneticisidir. Bu nedenle bölüm yöneticilerinin analiz ve planlama çalışmalarında doğrudan katılması gerekir. Eğitimlerin planlaması ise bölümlerin iş planına uygun yapılmalıdır. Eğitim maliyetleri ve bütçesi her ne kadar insan kaynaklarında yer alsa da, normalde her bölümün kendi eğitim bütçesi olmalıdır. İnsan kaynakları bölümü ise tüm bu süreçlerin yönetilmesi ve koordinasyonunda görev almalıdır. Eğitim seminerinde insan kaynakları ve diğer bölüm yöneticilerine eğitim ihtiyaç analizinin nasıl yapılması gerektiği ve eğitim planlamanın önemi aktarılmaktadır.

Hazırlayan

Şemsettin Akçay

Yayın İçeriği/Konular:

 • İhtiyaç analizi nasıl olmalı?
 • Bireysel kariyer planlama ve eğitim ilişkisi
 • Eğitim içerikleri ile ihtiyaçların teknik karşılaştırmaları
 • Yıllık ve aylık eğitim planları
 • Eğitim bütçesi yönetimi
 • Eğitim sonuçlarını ölçme ve değerlendirme
 • İş sonuçları ve performans değerlendirme sistemi ile eğitimin ilişkisi
 • Bireysel gelişim planlarının hazırlanması ve uygulanması

Satın almadan önce lütfen okuyun
Sipariş etmekte olduğunuz eğitim dökümanları; kurum içi eğitimciler, insan kaynakları uzmanları, koçlar, yöneticiler ve profesyonel danışmanlar için hazırlanmıştır. Eğitim Oyunları El Kitabı ve Profesyonel Eğitim Setleri Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi programına katılmış olanların öğrendikleri bilgi düzeyi dikkate alınarak hazırlanmıştır. Daha önce hiç eğitim vermediniz veya bu alanda eğitim almadınız ise, setleri kullanmadan ve satın almadan önce Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi'ne katılmanızı tavsiye ederiz.

Bilgi Talebi ve Sipariş Formu / Telefon: 0312 - 284 4865