Hoşgeldiniz

Kurum içi eğitimlerde en sık yaşanan problem eğitim tasarımıdır. Genelde eğitimi verecek kişilerin birden fazla görevi vardır. Bu nedenle eğitim hazırlıklarına yeterli zaman ve kaynak ayrılamaz. Kes, kopyala, yapıştır tarzı hazırlanan eğitimlerde doğal olarak verimsizliğe yol açar

İyi bir eğitim vermek için iyi bir hazırlık yapılması gerekir. Genelde 1 saatlik eğitim için en az 12-14 saat hazırlık yapılması gerekir. Tam gün veya 2 günlük bir eğitim için gerekli hazırlık süresi 25-30 günü bulur. Aktifeğitim Akademisi yayınları hazır sunum dosyaları, eğitimci el kitabı, katılımcı notları gibi gerekli tüm dokümanları kapsadığından bu süre size kalır.

Bu bölümde yer alan eğitim setleri, kurum içerisinde eğitim veren insan kaynakları ve eğitim uzmanlarına yönelik tasarlanmıştır. Profesyonel bir eğitimci iseniz sizde burada yer alan kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Amacımız eğitim hazırlık sürenizi kısaltmak veya tümü ile ortadan kaldırmaktır.

Satın alacağınız yayın ile ilgili 6 aylık bir süre için ücretsiz destek alabilirsiniz. Seçtiğiniz yayınla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda yayın sayfasında bulunan bilgi formu ile bize ulaşabilirsiniz.

İlgilendiğiniz yayın sayfasına tıklayarak yayın içeriğini, amacını ve eğitim konularını inceleyebilirsiniz.

İşletmelerde Eğitim Yönetimi Eğitim Seti

Kullanıma hazır eğitim setlerinin içinde neler var?
 • Eğitimci El Kitabı (Basılı olarak),
 • Eğitim Sunumu (MS PowerPoint formatında) USB içerisinde,
 • Eğitim içerisinde kullanılacak buzkırıcılar, Eğitim aktiviteleri veya Örnek olaylar (Basılı + USB olarak),
 • Oyun ve Aktivitelerin uygulama adımları (Basılı + USB olarak),
 • Katılımcılara dağıtmak için hazırlanan iş haritaları ve dökümanlar (Basılı + USB olarak) yer almaktadır.
 • MindManager - İş Haritaları yazılımı (demo versiyonu örneklerle) USB İçerisinde,
 

Kullanım Hakları
 • Eğitim programında ve sunumlarda ihtiyaçlarınıza göre değişiklik yapmanız mümkündür. Bu nedenle dokümanlar USB ortamında dijital ve basılı olarak gönderilmektedir.
 • Yayınlarda "Kopyalanabilir" ibaresini gördüğünüz tüm sayfaları ve dökümanları eğitimlerinizde kullanılmak üzere dilediğiniz sayıda çoğaltabilirsiniz.
 • "Kopyalanamaz" ibaresini gördüğünüz sayfaların herhangi bir yöntemle dağıtılması ve çoğaltılması Fikir ve Sanat Eserleri kanunu ilgili maddelerini gereğince yasaktır.
 • Hazır eğitim setlerini kişiye lisanslı alabileceğiniz gibi kuruluşunuza lisanslı olarakda satın alabilirsiniz.
 • Sunum şablonunda ve görsellerde, kurumsal kimlik standartlarınıza uygun renk ve düzenlemeler yapabiliriz. Bu tür ilave düzenlemeler için yayın bedeline % 20 tasarım hizmet ücreti ilave edilir.
 

İşletmelerde Eğitim Yönetimi Eğitim Seti
Kurum içi ve kurum dışı eğitim yönetimi, değerlendirme modeli

500.-TL + % 18 KDV

İşletmelerde Eğitim Yönetimi Eğitim Seti

Yayın Bilgisi:

Çalışanların gelişimini sağlamak için kurum içi ve kurum dışı yapılan eğitimler en iyi araçlardan birisidir. Uygulamalarda yakından baktığımızda ise, bir çok şirketin bu alana harcadığı kaynaklarla elde ettikleri sonuçların örtüşmediğini görüyoruz. Eğitim ve sonuçları doğası gereği kolay ölçümleme yapılamayan bir alan. Bu nedenle bir çok şirkette insan kaynakları yöneticileri menü yaklaşımını kullanmaktalar. Menü yaklaşımı: Çalışanlara hangi alanlarda eğitim almak istediklerini sormak veya web sitelerinde yer alan konu başlıklarından bir liste hazırlayarak içerisinden seçim yapmalarını istemektir. Bu şekilde seçilen ve yapılan eğitimler şirkete gereken katma değeri yaratmadığı için, bir süre sonra ilk tasarruf kalemi doğal olarak eğitim bütçesi olmaktadır. Bu eğitim semineri insan kaynakları ve bölüm yöneticilerine şirket ihtiyaçlarını ve çalışanların beklentilerini doğru şekilde karşılayacak analiz ve uygulama yaklaşımlarına odaklanmaktadır.

Hazırlayan

Şemsettin Akçay

Yayın İçeriği/Konular:

 • Eğitim İhtiyaçları nasıl analiz edilmeli?
 • Eğitim kaynaklarının doğru seçilmesi
 • Uygulama ve gelişim planları
 • Eğitim Bütçesi hazırlama ve uygulama
 • Kurumsal ve Bireysel Hedeflerin Entegrasyonu
 • Eğitim sonuçlarını ölçme ve değerlendirme

Satın almadan önce lütfen okuyun
Sipariş etmekte olduğunuz eğitim dökümanları; kurum içi eğitimciler, insan kaynakları uzmanları, koçlar, yöneticiler ve profesyonel danışmanlar için hazırlanmıştır. Eğitim Oyunları El Kitabı ve Profesyonel Eğitim Setleri Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi programına katılmış olanların öğrendikleri bilgi düzeyi dikkate alınarak hazırlanmıştır. Daha önce hiç eğitim vermediniz veya bu alanda eğitim almadınız ise, setleri kullanmadan ve satın almadan önce Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi'ne katılmanızı tavsiye ederiz.

Bilgi Talebi ve Sipariş Formu / Telefon: 0312 - 284 4865