Hoşgeldiniz

Kurum içi eğitimlerde en sık yaşanan problem eğitim tasarımıdır. Genelde eğitimi verecek kişilerin birden fazla görevi vardır. Bu nedenle eğitim hazırlıklarına yeterli zaman ve kaynak ayrılamaz. Kes, kopyala, yapıştır tarzı hazırlanan eğitimlerde doğal olarak verimsizliğe yol açar

İyi bir eğitim vermek için iyi bir hazırlık yapılması gerekir. Genelde 1 saatlik eğitim için en az 12-14 saat hazırlık yapılması gerekir. Tam gün veya 2 günlük bir eğitim için gerekli hazırlık süresi 25-30 günü bulur. Aktifeğitim Akademisi yayınları hazır sunum dosyaları, eğitimci el kitabı, katılımcı notları gibi gerekli tüm dokümanları kapsadığından bu süre size kalır.

Bu bölümde yer alan eğitim setleri, kurum içerisinde eğitim veren insan kaynakları ve eğitim uzmanlarına yönelik tasarlanmıştır. Profesyonel bir eğitimci iseniz sizde burada yer alan kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Amacımız eğitim hazırlık sürenizi kısaltmak veya tümü ile ortadan kaldırmaktır.

Satın alacağınız yayın ile ilgili 6 aylık bir süre için ücretsiz destek alabilirsiniz. Seçtiğiniz yayınla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda yayın sayfasında bulunan bilgi formu ile bize ulaşabilirsiniz.

İlgilendiğiniz yayın sayfasına tıklayarak yayın içeriğini, amacını ve eğitim konularını inceleyebilirsiniz.

Konaklama Sektöründe Yalın Yönetim

Kullanıma hazır eğitim setlerinin içinde neler var?
 • Eğitimci El Kitabı (Basılı olarak),
 • Eğitim Sunumu (MS PowerPoint formatında) USB içerisinde,
 • Eğitim içerisinde kullanılacak buzkırıcılar, Eğitim aktiviteleri veya Örnek olaylar (Basılı + USB olarak),
 • Oyun ve Aktivitelerin uygulama adımları (Basılı + USB olarak),
 • Katılımcılara dağıtmak için hazırlanan iş haritaları ve dökümanlar (Basılı + USB olarak) yer almaktadır.
 • MindManager - İş Haritaları yazılımı (demo versiyonu örneklerle) USB İçerisinde,
 

Kullanım Hakları
 • Eğitim programında ve sunumlarda ihtiyaçlarınıza göre değişiklik yapmanız mümkündür. Bu nedenle dokümanlar USB ortamında dijital ve basılı olarak gönderilmektedir.
 • Yayınlarda "Kopyalanabilir" ibaresini gördüğünüz tüm sayfaları ve dökümanları eğitimlerinizde kullanılmak üzere dilediğiniz sayıda çoğaltabilirsiniz.
 • "Kopyalanamaz" ibaresini gördüğünüz sayfaların herhangi bir yöntemle dağıtılması ve çoğaltılması Fikir ve Sanat Eserleri kanunu ilgili maddelerini gereğince yasaktır.
 • Hazır eğitim setlerini kişiye lisanslı alabileceğiniz gibi kuruluşunuza lisanslı olarakda satın alabilirsiniz.
 • Sunum şablonunda ve görsellerde, kurumsal kimlik standartlarınıza uygun renk ve düzenlemeler yapabiliriz. Bu tür ilave düzenlemeler için yayın bedeline % 20 tasarım hizmet ücreti ilave edilir.
 

Konaklama Sektöründe Yalın Yönetim Eğitim Seti
Tatil köyü ve otellerde yalın yönetim uygulamaları

650.-TL + % 18 KDV

Konaklama Sektöründe Yalın Yönetim

Yayın Bilgisi:

İnsanın insana hizmeti olarak tanımlayabileceğimiz otelcilik sektörü de iş dünyasında yaşanan değişimlerden etkilenmektedir. Geleneksel organizasyon yapılarında en üstte bulunan genel müdür ile konuklara hizmet veren personel arasında 7 bazen 8 kademede yönetici bulunmaktadır. Diğer sektörlerde olduğu gibi konaklama sektöründe de artık yalın yönetim yaklaşımı uygulanmaya başlamıştır. Yönetim kademeleri 3 kademeye kadar inmiştir. Çalışanlar artık kendi kendini yöneten takımlar olarak daha mutlu ve verimli iş yapmaya başladılar. Bu tür yapılanmış tesislerde doğal olarak konuk memnuniyet seviyesi de artmaktadır. Eğitim semineri yalın yönetim yaklaşımının otel ve tatil köylerinde nasıl uygulamaya alınacağını, yeni yönetim kadrolarının bu değişime hazırlanmasını ve kendi kendini yöneten takımlar oluşturmaya odaklanmaktadır. 

Hazırlayan

Şemsettin Akçay

Yayın İçeriği/Konular:

 • Yalın yönetim yaklaşımı
 • Yönetimde seviye sayısı ve hizmet sürecine etkileri
 • Yönetimde seviye nasıl azaltılır?
 • Yönetici gelişim modeli
 • Kendi kendini yöneten takımlar
 • Hizmet sürecinde kalite uygulamaları
 • Süreç iyileştirme ve iş geliştirme planları oluşturmak, uygulamak

Satın almadan önce lütfen okuyun
Sipariş etmekte olduğunuz eğitim dökümanları; kurum içi eğitimciler, insan kaynakları uzmanları, koçlar, yöneticiler ve profesyonel danışmanlar için hazırlanmıştır. Eğitim Oyunları El Kitabı ve Profesyonel Eğitim Setleri Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi programına katılmış olanların öğrendikleri bilgi düzeyi dikkate alınarak hazırlanmıştır. Daha önce hiç eğitim vermediniz veya bu alanda eğitim almadınız ise, setleri kullanmadan ve satın almadan önce Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi'ne katılmanızı tavsiye ederiz.

Bilgi Talebi ve Sipariş Formu / Telefon: 0312 - 284 4865