Hoşgeldiniz

Kurum içi eğitimlerde en sık yaşanan problem eğitim tasarımıdır. Genelde eğitimi verecek kişilerin birden fazla görevi vardır. Bu nedenle eğitim hazırlıklarına yeterli zaman ve kaynak ayrılamaz. Kes, kopyala, yapıştır tarzı hazırlanan eğitimlerde doğal olarak verimsizliğe yol açar

İyi bir eğitim vermek için iyi bir hazırlık yapılması gerekir. Genelde 1 saatlik eğitim için en az 12-14 saat hazırlık yapılması gerekir. Tam gün veya 2 günlük bir eğitim için gerekli hazırlık süresi 25-30 günü bulur. Aktifeğitim Akademisi yayınları hazır sunum dosyaları, eğitimci el kitabı, katılımcı notları gibi gerekli tüm dokümanları kapsadığından bu süre size kalır.

Bu bölümde yer alan eğitim setleri, kurum içerisinde eğitim veren insan kaynakları ve eğitim uzmanlarına yönelik tasarlanmıştır. Profesyonel bir eğitimci iseniz sizde burada yer alan kaynaklardan yararlanabilirsiniz. Amacımız eğitim hazırlık sürenizi kısaltmak veya tümü ile ortadan kaldırmaktır.

Satın alacağınız yayın ile ilgili 6 aylık bir süre için ücretsiz destek alabilirsiniz. Seçtiğiniz yayınla ilgili daha fazla bilgiye ihtiyaç duyduğunuzda yayın sayfasında bulunan bilgi formu ile bize ulaşabilirsiniz.

İlgilendiğiniz yayın sayfasına tıklayarak yayın içeriğini, amacını ve eğitim konularını inceleyebilirsiniz.

Eğitim Seminerleri Hazırlama Rehberi

Profesyonel Eğitim Programları Hazırlama Rehberi
Şirket Akademileri eğitim standartları için temel kaynak.

500.-TL + % 18 KDV

Eğitim Seminerleri Hazırlama Rehberi

Yayın Bilgisi:

Hazırladığınız tüm eğitim çalışmaları bir yolculuğa benzer. Ulaştığınız her nokta yeni bakış açıları kazandırmanın yanında sizin de yeni hedefler belirlemenizi sağlar.
 
Bu yayın size bu yolculuk sırasında kullanabileceğiniz bir başucu kitabı olmayı hedeflemektedir.
 
Gerçekleştirdiğiniz her eğitim iki yönlü çalışır. Siz bir yandan yeni bilgiler, yeni fikirler aktarırken, katılımcılardan gelen fikir ve yaklaşımlarla zenginleşirsiniz. Her eğitim sonunda yetkinliğiniz biraz daha artar.
 
Günümüzdeki ekonomik ve teknik gelişmeler bilgi üretim sürecini ve yaygınlaşma hızını arttırmaktadır. İş dünyasında neredeyse her 3 ayda bir yeni bir görüş ve fikir ortaya konulmaktadır. Bizi biz yapan temel ilkeler ise varlığını korumaya devam etmektedir.
 
Eğitimler için teknolojik gelişmeler yeni olanaklar sunmaktadır. Web tabanlı eğitim programları her geçen gün artmaktadır. Buna rağmen yaşanan deneyimlere göre  yüz yüze yapılan eğitimler daha uzun bir süre mevcut etkinlik düzeyini koruyacaktır.
 
Sizinde çalıştığınız alanda bu tür bir yapıyı oluşturmanızı, bu alanda kendinizi geliştirmenizi öneririz.
 
Günümüzde çalışanların farklı işleri yerine getirebilecek yetkinlikler kazandırılması çalışmaları hız kazanmaktadır. Ürün yerini hızla bilgi ticareti almaktadır. Bu nedenle üretim yeteneklerinin yanında inovasyon / yenileşim yetkinlikleri hemen hemen tüm sektörlerde öne çıkmaktadır. Her alanda hala yapılabilecek bir çok yenileşim imkânı vardır. İş süreçlerinin kişilerin yaratıcılığını destekleme yönünde geliştirilmesine ihtiyacımız var.
 
Henüz şirket içerisinde yapılan eğitimlerin yarattığı katma değeri ölçme çalışmalarına başlanmamış olsa da yakın bir gelecekte performansa dayalı eğitim programları konuşulmaya ve uygulanmaya başlanacaktır.

Yayın İçeriği/Konular:

 • Temel Bilgiler
 • Gelecek için yetkinlikler
 • Eğitim Geliştirme Yetkinliklerinizi Değerlendirme
 • Problemli Durumlara Bakış
 • Yetişkin Eğitimi
 • Sistematik Eğitim Geliştirme
  1. Adım Proje Planı
  2. Adım Analiz
  3. Adım Hedefler, Amaçlar
  4. Adım Değerleri Sınamak
  5. Adım Eğitim Tasarlama
  6. Adım İçerik Yaratma
  7. Adım Pilot Program Testi
  8. Adım Değerlendirme ve Gözden Geçirme
 • Eğitimi Tamamlama
 • Yönetim ve Özelleştirme
 • Eğitim Geliştirmeyi Yönetme
 • Hazır içerikleri kullanmak
 • Problem Tabanlı Öğrenme
 • Kendi Bulmacanızı Yaratın
 • Dinlemeye Odaklanın
 • İnsan Kaynakları İhtiyaç Belirleme
 • İnsan Kaynakları Eğitim Geliştirme Programı 

Satın almadan önce lütfen okuyun
Sipariş etmekte olduğunuz eğitim dökümanları; kurum içi eğitimciler, insan kaynakları uzmanları, koçlar, yöneticiler ve profesyonel danışmanlar için hazırlanmıştır. Eğitim Oyunları El Kitabı ve Profesyonel Eğitim Setleri Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi programına katılmış olanların öğrendikleri bilgi düzeyi dikkate alınarak hazırlanmıştır. Daha önce hiç eğitim vermediniz veya bu alanda eğitim almadınız ise, setleri kullanmadan ve satın almadan önce Aktifeğitim E2 Sensei Akademisi'ne katılmanızı tavsiye ederiz.

Bilgi Talebi ve Sipariş Formu / Telefon: 0312 - 284 4865